Színes, magyar, kaland-steampunk képregénytrilógia hivatalos oldala

képregény

képregény

karakterek - dr. Barthélemy Frimout

2010. február 23. - Kaputykin

Kicsit előreszaladva a történetben egy újabb karakter vázlata.

Dr. Barthélemy Frimout, a mérnök-tudós.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ő is egy valós személyről kapta a nevét, mégpedig Dirk Frimout-ról, az első belga asztronautáról.

Hogy miért róla? Nos, ez majd a VI. epizódban kiderül.

Ő Dirk Frimout amúgy.

 

 

 

 

 

 

 

kimaradt jelenetek

Ez volt az eredeti első két oldal terve, még a kezdeteknél - a Kálvin tér, 1907-ben, a Hüttner kávézóval, és Damaszkin Arzénnal, és Vendelinnel, a pincérrel.

Amennyiben majd nekiállunk az előzményeknek valamikor, akkor ez a két oldal is valószínűleg elkészül - és akkor majd rákerül egy igen csinos fiatal lány is, a Renonszkának becézett Bayor Gizi, aki ha átsétált a kávézón, megálltak a kártyások, megállt az élet.

Amúgy a nálunk Hüttner néven futó kávézó eredetije: "A Kálvin téren a régi Geist-házban 1915-ig, majd körülbelül 1925-ig a tér közepén állott Báthory kávéház. [Hüttner nevű, majd nevét Báthoryra magyarosító tulajdonosáról.]"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

karakterek - Alexandre Jan Verbelen

A Belga Vas- és Acélipari Tröszt elnök-vezérigazgatója jókedélyű fickó.

Alakját, így nevét is, valós személyek ihlették. Alexandre Galopin volt a Société Générale de Belgique-nek, az akkori legnagyobb belga vállalatnak a feje.

Robert Jan Verbelen pedig náci kollaboráns volt, a II. vh-s német megszállás alatt a belga SS vezetője, amúgy Alexandre Galopin gyilkosa.

 

 

 

 

 

 

 Mivel Alexander Jan Verbelen sokat szivarozik, íme egy copyrightos merchandising termék :), saját míves steampunk öngyújtója, rajta az epizód címével.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stílus - a belga szecesszió

Bár a Kittenberger képregény kitalált történet, próbáltunk a lehető leghitelesebbek lenni, így a belgiumi epizódoknál nyugodtan támaszkodhattunk a belga szecesszióra a környezet megteremtésénél.

(Ezúton is szeretném megköszönni a wikipediának, mint egyik fontos netes forrásnak a létezését.)

Az európai Art Nouveau (szecesszió) vitathatatlanul egyik kulcsfigurája, Victor Horta, így ez volt az egyik oka annak, hogy a Belga Vas- és Acélipari Tröszt központi épületének mintázatát az ő egyik épületéről, az 1895-1898 között épült Hotel van Eetveldéről mintázta Brazil. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 A másik ok, hogy az egyik megmaradt Horta-épületben, mégpedig a talán legfontosabban, a Maison Waucquezben, jelenleg a Belga Képregénymúzeum kap helyet.

süti beállítások módosítása